Správa uprchlických zařízení

V souvislosti s válkou na Ukrajině a množstvím válečných uprchlíků vzrostla poptávka po prádelnách, které by se staraly o čištění a praní textilu z ubytovacích zařízení. O prádlo Správy uprchlických zařízení s ubytovnou v Zastávce u Brna se staráme v objemu půl tuny prádla měsíčně.

Autodoprava
Prádelna
3 roky
spokojené spolupráce
500 kg
vypraného prádla za měsíc
Juha reference Správa uprchlických zařízení
Juha reference Správa uprchlických zařízení

Správa uprchlických zařízení

Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra provozuje azylová střediska pro držitele mezinárodní ochrany, tedy cizince pobývající na území ČR nelegálně. Provozuje také síť Center na podporu integrace cizinců v deseti krajích.

Juha reference Správa uprchlických zařízení

Průběh spolupráce

Se Správou uprchlických zařízení Ministerstva vnitra spolupracujeme již od roku 2019. Pro organizaci pereme a čistíme především ložní prádlo, ručníky, osušky a deky, a to v objemu přibližně 500 kg prádla za měsíc.

Zaměstnanci chráněné dílny převezmou zakázku, kterou musí roztřídit, vyprat, vysušit, vymandlovat, ručně dožehlit a nechat opět proschnout. Poté přichází na řadu profesionální zabalení prádla a příprava na doručení zpět zákazníkovi. Tento proces trvá minimálně 3 dny.

Spolupráce se Správou uprchlických zařízení byla jedním ze způsobů, jak jsme se mohli aktivně zapojit do pomoci osobám postižených válkou na Ukrajině.

Juha Integrace
Integrace

Podpora osob se zdravotním postižením

V rámci podpory osob se zdravotním postižením a jejich uplatnění na trhu práce hledáme zakázky s takovou náplní práce, kterou jsou schopni vykonávat s různým stupněm postižení. Prádelenská činnost se řadí k náročnějším činnostem. Přesto se nám daří uspokojovat potřeby zákazníků a přitom zaměstnávat hned několik osob se zdravotním postižením.

Více o poskytovaných službách

Autodoprava

Převoz zboží, materiálu a osob auty 
do 3,5 tuny.

Prádelna

Ruční praní a žehlení tvarového prádla pro menší provozy